Geoblog.pl    daga    Podróże    Chile 2015    San Pedro de Atacama

San Pedro de Atacama

Chile
Chile, San Pedro de Atacama

Jestem zachwycona nocnym autobusem "cruz del sur". Co prawda nie byla to kuszetka, ale fotele rozkladane prawie do pozycji horyzontalnej, duze i wygodne. Obsluga byla super mila, pomagala we wsiadaniu, wysiadaniu, z bagazem, roznosila kolacje i sniadanie, zaslaniala i odslaniala zaslonki, otwierala drzwi do toalety ( czystej). A najwazniejsze, ze po 12 godzinnej jezdzie bylam zdolna do dalszej aktywnosci. Tym razem dla odmiany - kultura: museo de bellas artes i MAC ( sztuki wspolczesnej). To drugie znacznie ciekawsze, trzy godziny to za malo, mimo, ze zbiory nie sa mega bogate. Wroce tu chyba przed wylotem do domu.
A teraz do San Pedro.
Ledwo tu przybylam, a juz wiem, ze to byl bardzo dobry pomysl, zeby tu przyleciec. Sam lot byl juz mega widowiskowy- wlasciwie caly czas mielismy pod soba piekne Andy, te wyzsze osniezone, te nizsze lyse. A potem pojawila sie pustynia i bylo jeszcze piekniej. To zadziwijace jak ksiezycowy krajobraz moze byc urokliwy. Transfer z lotnkska do san pedro bez problemow, busem w poltorej godziny pod sam hostel.
A hostel- to jakas nisza eco! Takiej jazdy jeszcze nigdy nie widzialam a ja mam tu mieszkac 3 dni. Zanim dostalam klucze musialam przejsc szkolenie z zycia i obslugi siebie i otoczenia. Przede wszystkim sortowanie smieci, potem oszczedzanie energii i papieru! Zadnych mapek, zadnych kartek, wszystkie informacje musialam sfotografowac i potwierdzic ze zrozumialam. Ale suszarke do wlosow maja! A do picia rumkanek i mieta- mniam!!!
Mam juz caly plan atrakcji zrobiony przez szefa, ktory poza tym ze jest szefem i ze jest eco, to jest tez strazakiem- twardy gosc! I do tego mowi takim dobrym i milym tonem ze az chce sie go udusic! Peace!

zwiedziła 41% świata (82 państwa)
Zasoby: 661 wpisów661 157 komentarzy157 5659 zdjęć5659 1 plik multimedialny1

28.10.2023 - 14.11.2023