Geoblog.pl    daga    Podróże    Etiopia    u Afarow

u Afarow

Etiopia
Etiopia, Berahlē

spimy na lozkach rozstawionych w samym centurm wioski, pod golym niebem.zupelnie spontanicznie przysunelismy lozka jedno kolo drugiego w sasiedztwie naszego przewodnika, ktory do snu ulozyl sie z karabinem i ktory w przeciwienstwie do naszych ochroniarzy , chrapiacych jak smoki, czuwal cala noc. podobnie jak michal, ktory zdrzemnal sie dopiero nad ranem, kiedy wstal johanes. wyra byly nawet wygodne, tylko przescieradla, utkane z jakiegos siana kluly potwornie. rano malgoska z michalem opowiadali jak w nocy przyjechala jakas ciezarowka i nasz przewodnik zerwal sie z lozka, z bronia podbiegl do szosy i z ukrycia przygladal sie intruzom. nasi ochraniarze zostali natomiast brutalnie obudzeni o swicie, przez lizace ich po twarzy osly.
wczoraj zanim poszlismy spac, wysluchalismy opowiesci miejscowych o abdu rahmie. to niezwykle wazna i tajemnicza ppostac odpowiedzialna za znikniecia turystow. mimo ze nikt go nigdy nie widzial i nie slyszal, afarowie sa przekonani o jego istnieniu. naszym, zdaniem, to ten facet, ktory mieszka w trzeciej chacie po lewej...w kazdym badz razie, jesli turysta/ tka zaginie, lub pogoda stanie sie potworna, lub zepsuje sie samochod, nalezy wyjsc na droge i pomodlic sie do abdu rahmy....oczywiscie nasze zarty na temat tej mistycznej postaci bardzo sie starszyznie nie spodobaly.
chodzenie na pipi strasznie nas w tych okolicznosciach stresuje. ilekroc ja sie oddalam za potrzeba zawsze laduje kolo jakiegos szkieletu! do tego sie juz nawet przyzwyczailam, ale widok odrabanej kudlatej glowy ( np. kozla) wlacza mi turbo przyspieszenie.
we wsi spi tez para niemiecka, jak stwierdzili nasi towarzysze, on wyglada na autystyka , a ona jest podobna do micky maus. poinformowali nas, ze sa bardzo zawiedzeni stanem bazy turystycznej w berahle i ze oni maja osobiscie nieco inne wyobrazenie o campingach! zyczyliby sobie jakies kwiaty, palm, itp.....dla jasnosci: jestesmy na pustyni, temperatura przekracza 70 stopni, wody nie widac. jest sucho, duszno i kurzowo. 20 km stad jest drugi najnizej lezacy punkt na swiecie!!!! pod nami gotuja sie ziemia, obok szaleja wulkany, jakich oni sie kurwa tu kwiatkow spodziewali????? zdaniem michala: nieudane zycie seksualne ( on ciagle szaleje ze strachu, ze o jakimkolwiek bedzie mogl niebawem juz tylko marzyc- cave obrzedy afarow) moze prowadzic do smierci na minie- to diagnoza zwiazku niemieckiego.

zwiedziła 41% świata (82 państwa)
Zasoby: 661 wpisów661 157 komentarzy157 5659 zdjęć5659 1 plik multimedialny1

28.10.2023 - 14.11.2023