Geoblog.pl    daga    Podróże    filipiny 2012    cebu

cebu

Filipiny
Filipiny, Cebu City

Cebu w dzien robi znacznie lepsze wrazenie niz w nocy, co nie znaczy, ze jest to miejsce na ziemi w ktorym chcielibysmy zyc. Za dnia widac troche kolorowych reklam, jest duzo krecacych sie ludzi, jest muzyka ( swoja droga we wszystkich centrach handlowych leci na full). Za dnia widac ludzkie twarze i generalnie mozna sie czuc bezpieczniej, chociaz wszyscy ostrzegaja, zeby uwazac.
Cebu ma 3 atrakcje: bazylike san nino, krzyz magellana i fort. Bazylika, najstarsza na filipinach, z zewnatrz wylada jak wiekszosc budynkow w tym miescie, tj jakby ja zab czasu nadgryzl, co bazylice akurat przystoi, zato wewnatrz jest bardzo ladnie wyremontowana i zadbana i w dzien powszedni przedpoludniem- pelna ludzi. Obok stoi krzyz magellana- a wokol biegaja panie sprzedajace swieczki, w promocji jest modlitwa z jakimis dziwnymi tancami.
W forcie nie ma nic poza murami i ogrodem, ale i tak stanowi on mila odmiane od otaczajacej go rzeczywistosci.
Wlasnie jestesmy na statku do tagbilaran z nadzieja na kilka dni blogiego nicnierobienia...ja mam jeszcze nadzieje na nurkowanie

justyna
justyna - 2012-11-28 13:13
Witam:) w jakiej cenie był statek do tagbilaran? Macie Państwo może jakieś sprawdzone noclegi w Cebu lub w okolicach?

daga
daga - 2012-12-15 18:26
Witam,
oto link na promy plywajace do tagbilaran, cena cos kolo 1000 php:
jesli chodzi o nocleg, to spalismy w cebu w cebu business hotel- plus taki ze lezy w samym centrum, blisko fortmu, basyliki i portu promow. ale hoetel troche widmo, wielki jak zamek, a zamieszkany moze w 10%, troche dziwnie bylo tak chodzic po pustych dlugich korytarzach. podobno fajniej jest w hotelech na drugiej wyspie, czesto sa z basenami, maja blizej do play.
pozdrawiam i zycze wielu dobryc przygod na filipinach

zwiedziła 41% świata (82 państwa)
Zasoby: 661 wpisów661 157 komentarzy157 5659 zdjęć5659 1 plik multimedialny1

28.10.2023 - 14.11.2023